hael.pl

Stylowa podróż przez świat mody – inspiracje, trendy, Twoja codzienna dawka elegancji!

Poradnik

Życzenia na chrzest święty: Najpiękniejsze życzenia na chrzest dziecka

Życzenia na chrzest święty: Najpiękniejsze życzenia na chrzest dziecka

Czego życzyć na chrzest? Sakrament chrztu świętego to jedna z najważniejszych chwil dziecka, zasługuje więc na wyjątkowe życzenia, które je uświetnią. Z okazji chrztu dziecka, warto przemyśleć, jakie słowa wyrażą nasze serdeczne życzenia dla małego chrześniaka oraz jego rodziców. Wybierając życzenia na chrzest, warto dopasować je do płci dziecka oraz sytuacji. Przygotowaliśmy bogatą kolekcję życzeń, które sprawdzą się zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca.

Życzenia z okazji chrztu świętego: Pamiątka na długo

Życzenia z okazji przyjęcia sakramentu chrztu świętego, zapisane na specjalnej kartce, to doskonała pamiątka i ozdoba na chrzest, która pozwoli na dłużej zachować wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. Zwłaszcza po latach, gdy dzieci dorosną i będą chciały wspomnieć tę uroczystość i spotkanych gości, niezwykle ważne jest, aby nie zrezygnować z życzeń. Dla maluszka idealnym upominkiem będzie drobny prezent i kartka z życzeniami. Cytaty na kartkach okolicznościowych często są zaczerpnięte z Pisma Świętego, autorstwa księży lub zapisami słów świętych. Najczęściej wybierane są przez najbliższą rodzinę. Choć jeśli nie wyznajesz tej samej wiary, Twoje życzenia mogą być oczywiście świeckie. Niemniej jednak, życzenia od matki chrzestnej lub chrzestnego zazwyczaj poruszają aspekt religijny. To właśnie rodzice chrzestni zostali wybrani na świadków rozwoju duchowego dziecka, chociaż nie jest to reguła. 

Życzenia na chrzest dla dziewczynki

Malutkiej istotce, która przyszła na świat życzę, aby dla niej wstawał każdy kwiat. W dniu przyjęcia do Bożej rodziny życzę szczerze powodzenia na wszystkie godziny. Abyś w zdrowiu zawsze się chowała i żebyś świat i ludzi kochała.


Życzymy Ci, abyś każdą wylaną łzę, odpłaciła rodzicom tysiącem uśmiechów i żeby każdy dzień Waszego wspólnego życia był uroczysty jak święto.


Najmilsza sercu Boża dziecino! W dniu tak pięknym i radosnym, niczym kwiat w promieniach wiosny, życzę Ci miłości, szczęścia, pomyślności i to, o czym zamarzysz, by się spełniło, i to, co pokochasz, by Twoim było. 


Zobacz także: Jak ubrać dziewczynkę do chrztu?

Życzenia na chrzest dla chłopca

Dla małego rycerza, któremu ten dzień zapisze się na zawsze w pamięci, składamy życzenia niezapomnianych przygód, mądrych decyzji i siły, by pokonywał przeszkody. Niech każdy uśmiech, jaki podarujesz, wróci do Ciebie w podwójnej postaci, a życiowy szlak będzie pełen ciekawych wyzwań.


W tak uroczystym dniu, jakim jest przyjęcie przez Ciebie Sakramentu Chrztu Świętego. Życzę Ci, abyś zawsze miał ufność w Bogu, kierował się wrażliwym sercem, a cele, które sobie wytyczysz, były zawsze szlachetne.


Tobie, który wypełniłeś dom, swym płaczem i radosnym gwarem, życzę beztroskiego i zdrowego dzieciństwa. Aby każda łza, która po Twym policzku spłynie, była łzą szczęścia, a uśmiech Twój zjednywał wszystkie wokół serca.


Zobacz także: Jak ubrać chłopca do chrztu?

Piękne życzenia na chrzciny

Chrzest dziś sprawił, że stałeś się Ukochanym dzieckiem Boga. Jego łaskę otrzymałeś, z nią jest prosta każda droga. Ufaj Bogu, nie pytając, co on w zamian dać Ci może. Swoje serce mu oddając, wiesz, że zawsze Ci pomoże.


Niech miłość Boża będzie dla Ciebie drogowskazem, a Twoje serduszko pozostanie ufne i czyste.


Niech wiara w Boga Ciebie prowadzi. Wszelkie napotkane nierówności pod stopami gładzi. W dniu tak ważnym dla całej Twojej rodziny, a ten dzień to Twoje Chrzciny.  Z tej oto okazji, Chrześniaku Kochany, przyjmij życzenia od swej chrzestnej mamy.

Mądre życzenia na chrzest święty

Niechaj w każdej życia dobie strzeże dróg Twych ręka Boga. A przez całe życie Twoje Niechaj płyną szczęścia zdroje.


Niech miłość Boża będzie dla Ciebie drogowskazem, a Twoje serduszko pozostanie ufne i czyste.


Kochana Kruszynko, niech Bóg zsyła Ci obfite łaski każdego dnia. Życzą…

Wzruszające życzenia na chrzest

W tak uroczystym dniu przyłączenia Ciebie, maleńka i czysta dziecino, do grona Dzieci Bożych przez Sakrament Chrztu Świętego, składamy życzenia wielu łask Bożych i radości.


Na pamiątkę Chrztu Świętego Twoja Babcia i Twój Dziadek życzą Ci pobożnego i sprawiedliwego życia. 


W pielgrzymce życia swojego niech Cię zawsze Pan Bóg broni i mocą Chrztu Świętego od pokus i złego chroni. Kochaj rodziców swoich by pociechę z Ciebie mieli i pomnij, że Bóg w niebie zawsze patrzy i pilnuje Ciebie.

Udostępnij

O autorze

Redaktor bloga, specjalista w dziedzinie mody i stylizacji.