Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak malować brwi – profesjonalny poradnik

30 października, 2023 jak malować brwi

Brwi są nieodłącznym elementem naszej twarzy, które potrafią znacząco zmienić jej wygląd. Dlatego tak ważne jest umiejętne malowanie brwi, które podkreśli naturalne piękno i doda wyrazistości spojrzeniu. W tym artykule dowiesz się, jak malować brwi, aby uzyskać modny efekt pełnej objętości.

Wybór odpowiedniego kosmetyku

Do malowania brwi możemy wykorzystać wiele różnych kosmetyków, takich jak: kredka, cień, pisak czy pomada. Wybór odpowiedniego produktu zależy od naszych preferencji i umiejętności, a także od tego, jak wyglądają nasze brwi naturalnie.

  • Kredka do brwi: jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają dość ciemne i niezbyt rzadkie brwi. Dobrze sprawdzi się również w przypadku dobrze wyregulowanych brwi. Kredka nie tylko umożliwia malowanie łuków brwiowych, ale również utrzymuje włoski w jednym miejscu.
  • Cień do brwi: jest idealny dla osób, które mają grubsze brwi, które nie wymagają dużej precyzji. Cień pozwala na uzyskanie naturalnego efektu.
  • Pisak do brwi: jest doskonałym wyborem dla osób z długimi, ale bardzo rzadkimi brwiami. Pisak pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnego i trwałego makijażu brwi.
  • Pomada do brwi: jest kosmetykiem, który pozwala uzyskać trwały efekt. Można z jej pomocą umalować brwi jasne lub bardzo rzadkie, uzyskując przy tym bardzo naturalnie wyglądające włoski. Pomada pozwala też na precyzyjny makijaż brwi.

Jak malować brwi? Krok po kroku

1. Określenie kształtu brwi

Zanim zaczniesz malować brwi, musisz określić jakiej szerokości i długości mają one być – gdzie powinny się zaczynać, gdzie kończyć i w jakim miejscu powinien znajdować się najwyższy punkt twojego łuku brwiowego. Kształt brwi przed ich malowaniem określ tak zwaną metodą trzech linii.

2. Wybór kosmetyku do malowania brwi

Wybierając kosmetyk do malowania brwi zastanów się:

  • jaki efekt chcesz uzyskać?
  • czy twoje brwi wymagają dużej ingerencji (są bardzo jasne, zbyt krótkie, bardzo rzadkie)?
  • jak trwały ma być efekt (jeśli na przykład masz bardzo tłustą cerę, potrzebny ci będzie bardziej trwały kosmetyk)?

3. Jak malować brwi kredką?

Brwi kredką malujemy wykonując nią posuwiste ruchy w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosków. Zacznij od naszkicowania, gdzie dokładnie ma się znaleźć brew. Podkreśl ich dolną linię i zdefiniuj końcówkę brwi. Następnie przejdź do uzupełniania ubytków w środku brwi. Krótkimi ruchami, lekko przykładając kredkę do skóry, narysuj krótkie kreseczki.

4. Jak malować cienkie brwi pisakiem?

Pisaka do brwi używamy podobnie jak kredki. Musimy jednak liczyć się z tym, że malowanie brwi tym kosmetykiem wiąże się ze sporym ryzykiem. Zbyt ciemny tusz lub zbyt hojne używanie pisaka sprawią, że łuki brwiowe będą wyglądały niezbyt naturalnie.

5. Jak malować rzadkie brwi cieniem?

Malowanie brwi cieniem do powiek polecamy osobom z dużymi ubytkami w brwiach lub brwiami bardzo jasnymi. Do wykonania makijażu potrzebujemy ukośnie ściętego pędzelka oraz cienia do brwi lub do powiek.

6. Jak malować brwi pomadą?

Malowanie brwi pomadą dobrze jest poprzedzić ułożeniem ich za pomocą mydła. Następnie pędzelkiem ściętym ukośnie i ustawionym pionowo do linii brwi wykonujemy krótkie pociągnięcia ku górze – zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

7. Jak malować brwi ombre?

Jeśli chcesz uzyskać efekt, jak przy permanentnym makijażu brwi ombre, warto połączyć ze sobą dwie techniki. Możesz wybrać np. pisak oraz pomadę lub kredkę i cień do powiek.

8. Jak poprawić błędy w malowaniu brwi?

Niezależnie od wybranej metody czy produktu do stylizacji brwi, zawsze trzeba mieć pod ręką szczoteczkę, z której pomocą możemy wyczesać z łuków brwiowych nadmiar cienia, pomady czy kredki.

Podsumowanie

Umiejętne malowanie brwi może całkowicie zmienić Twój dotychczasowy makijaż. Dowiedziałeś się, jak malować brwi kredką, cieniem, pomadą i pisakiem. Pamiętaj jednak, że te techniki są tylko podstawą. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniej metody do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Redakcja hael.pl

Witamy na naszym blogu hael.pl! Przygotowujemy dla Ciebie materiały związane z modą i ze strefą beauty! Zapraszamy do lektury.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak obcinać kręcone włosy?

Jak obcinać kręcone włosy?

18 kwietnia, 2024

Jaki krem z filterm do twarzy wybrać? - przegląd produktów
Jaki krem na noc stosować? - prosta pielęgnacja wieczorna

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jaki krem na noc stosować? - prosta pielęgnacja wieczorna