Jak przechowywać torebki, żeby się nie niszczyły?


Jak przechowywać torebki w domowych warunkach? Lepiej trzymać je na półkach, czy jednak na wieszakach? Jak zadbać o to, by nie powstały żadne zagniecenia i torebka jak najdłużej wyglądała jak nowa? Podpowiadamy.

Jak przechowywać torebki damskie?

Jeśli Twoje torebki zazwyczaj lądują na stole lub są porozrzucane po podłodze, być może nadszedł czas, aby znaleźć nową metodę ich porządkowania. Niezależnie od tego, czy jest to jedna torebka, czy 100, wiedza o tym, jak utrzymać je w odpowiedniej organizacji, przedłuży ich żywotność, a w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić pieniądze – będzie bardzo przydatna. Na szczęście, pomysły na przechowywanie torebek stają się coraz bardziej kreatywne. Przedstawmy jak popularniejsze.

Przechowywanie torebek – przygotowanie

Kupując torebkę, szczególnie skórzaną lub tą od znanego projektanta zależy nam na tym, by były one  z nami jak najdłużej i przez cały ten czas prezentowały się perfekcyjnie. Jak przechowywać torebki skórzane? Jedną z najważniejszych zasad jest to, by trzymać je w ciemnych i suchych miejscach. Właściwe przechowywanie torebek jest istotne również dlatego, że pozwala ono uchronić ulubiony model przed powstawaniem nieestetycznych odkształceń i zarysowań. Klasyczne torebki damskie najlepiej przechowywać w pokrowcach, które zapobiegną przed powstawaniem zarysowań i ochronią przed osadzaniem się kurzu. Torebki shopper najlepiej przechowywać na płasko – powieszenie ich może skutkować odkształcaniem się uszu, pasków i uchwytów.

Opróżnij zawartość torebki

Przed schowaniem torebki należy ją odpowiednio do ego przygotowań. Po pierwsze należy opróżnić zawartość i dokładnie ją przeszukać. Wyjmij wszystko to, co mogłoby być przyczyną powstawania wad – wyjmij szminki, kalendarz, kosmetyki i pozostałe drobiazgi.

Wypełnij wnętrze torebki

Jeśli planujesz długotrwałe przechowywanie torebki w jednym miejscu warto pamiętać o tym, by zadbać o wypełnienie jej środka. W przeciwnym wypadku szybko ulec może ona deformacji i zdefasonowaniu. Nie musisz od razu kupować specjalnych wypełnień, jakie znaleźć można w sklepach z galanterią. Wystarczy, że włożysz do środka nieużywany szalik, folię bąbelkową czy pogniecione gazety. Wypełnienie zabezpiecz workiem i włóż do torebki. Dzięki temu, torebka podczas przechowywania zachowa swój fason. Szczególnie ważne jest w przypadku kilku modeli, takich jak torebki shopper czy torebki listonoszki.

Jak przechowywać torebki w szafie?

Do odpowiedniego przechowywania torebek można wykorzystać część miejsca w szafie – mogą to być półki, drzwi czy drążki, na których powiesimy torebki.

Innym, sprawdzonym sposobem na przechowywanie torebek jest wykorzystane osobnej szafki lub wykonanie eleganckiej, przeszklonej gabloty. Niektóre półki można przeznaczyć na mniejsze, bardziej efektowne modele, które wystarczy wypełnić gazetami i poustawiać. Pozostałą przestrzeń warto wykorzystać, montując ozdobne wieszaki lub haczyki. Stylowa gablotka z ulubionymi torebkami może być niebanalną ozdobą sypialni czy kobiecej garderoby.

Haczyki

Haczyki to łatwy sposób na przechowywanie toreb, jeśli pozwala na to układ pomieszczenia. Haczyki można umieścić na drzwiach, a najlepszym miejscem jest wewnętrzna strona drzwi szafy. Możesz również zamontować haczyki w rzędzie na ścianie, aby torby były widoczne i łatwo dostępne. Pamiętaj tylko, aby torby wisiały schludnie, jeśli nie znajdują się za zamkniętymi drzwiami. I nie wieszaj ich w miejscach, w których często będziesz o nie wpadać.

Wykorzystaj organizery na czasopisma

Organizery przeznaczone do przechowywania innych przedmiotów mogą być stosowane również w przypadku torebek. Na przykład, smukłe torebki, które nie będą się przewracać, mogą zmieścić się w uchwytach na czasopisma. To doskonały patent, jeśli nie chcesz kupować dodatkowych pokrowców i nie masz zbyt wiele miejsca do przechowywania.

Półki

Przechowywanie torebek na półkach jest metodą najbardziej funkcjonalną. Dzięki ustawieniu całej kolekcji na widocznych półkach możesz mieć oko na wszystkie i szybko sięgnąć po model, który pasuje do konkretnej stylizacji. To rozwiązanie sprawdzi się idealnie, jeśli posiadasz garderobę lub masz dość miejsca w szafie.

Kółka do zasłony prysznicowej

Kółka na zasłonę prysznicową to niedrogie i proste rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się do przechowywania torebek. Wystarczy przymocować pierścienie do drążka w szafie i zawiesić na nich paski z torebkami. Wieszanie torebek na uchwytach zazwyczaj zmusza je do ustawienia się w pozycji bocznej, dzięki czemu możesz ustawić ich najwęższe części w jednej linii, aby zaoszczędzić miejsce. Ten sposób nie jest jednak zalecany w przypadku ciężkich toreb, ponieważ może powodować zbyt duże obciążenie pasków i ich zużycie.

Regał na książki

Jeśli nie chcesz mocować na ścianach dodatkowych półek, ale posiadasz miejsce, w którym z powodzeniem możesz ustawić regał – to kolejna opcja na przechowywanie torebek, szczególne jeśli jest ich dość sporo. Do wyboru masz zarówno klasyczne regały, jak i przeszklone gablotki, które w zależności od wnętrza oraz dostępności miejsca, będą prezentować się wręcz doskonale

Jak widać – możliwości do przechowywania torebek jest wiele. Warto pamiętać jednak o kilku prostych, wspomnianych wyżej zasadach, dzięki którym torebki będą prezentować się idealnie i posłużą nam przez długi czas.